Šį tekstą rašiau dar tada, kai buvau tik „pėstininko“ figūra didelėje ICF Lietuva šachmatų lentoje. Tuo metu, o ir dabar man vis dar atrodo, kad ši asociacija, vienijanti koučingo specialistus profesionalus, išlaiko aukštą kartelę ir vienija tuos, kurie nori priklausyti šiai asociacijai bei būti profesionaliais specialistais. ICF Lietuva ir ICF Global asmeniškai man buvo ir tebėra kompasas nepasiklysti įvairiose koučingo tendencijose ir išlaikyti tą lygį, kurį suteikė baigta mokykla bei teikianti galimybę nuolat augti bei tobulėti. Šios asociacijos žinių „iždo“ išsemti neįmanoma – jame tiek daug nuorodų, informacijos, žinių, modelių, skaidrių, knygų, konferencijos medžiagos, praktikos, kad rodos, pakaktų penkiems gyvenimams. Gaila, kad per skubų gyvenimo tempą ne viską galiu „iškabinti“, o kur dar šalia esančios įvairios knygos ir praktinės patirtys!

Tačiau svarbiausia čia yra ne asociacijos teikiamos gėrybės, kokia asociacija bebūtų ir kam bepriklausytume,  o pačių mūsų, koučingo specialistų, noras eiti, dalyvauti, ieškoti ir pasiimti tai, kas duodama bei kelti savo kvalifikaciją. Kiekvienas šiuo atžvilgiu turime būti smalsūs, žingeidūs ir sąmoningi lyderiai ir stumti save pirmyn patys ieškodami kontaktų, dalyvaudami renginiuose, susipažindami, siūlydami idėjas ir padėdami jas realizuoti. O jei nežinote kaip – visada galite parašyti laišką asociacijos valdybai ar prezidentui/-ei ir žengti pirmą žingsnį savo profesinio kelio link.

Na, o suma summarum, siūlau 10 punktų, dėl ko verta priklausyti šiai asociacijai:

  1. Pirmiausia, tai yra viena didžiausių pasaulyje koučingo specialistus vienijanti organizacija, kuri reglamentuoja profesionalią veiklą, skelbia profesinį Etikos kodeksą ir užtikrina savo narių nuoseklų kvalifikacijos tobulinimą, organizuoja ir kviečia į įvairius nacionalinius ir tarptautinius renginius.
  2. Tai organizacija, kurios akreditacija pripažįstama visame pasaulyje ir rodo Jūsų aukštą kvalifikaciją, žinias ir patirtį. Bet kurioje pasaulio šalyje teikdami koučingo paslaugas būsite atpažįstami kaip kvalifikuoti šios organizacijos specialistai.
  3. Priklausydami šiai organizacijai galite dalyvauti koučingo sesijų „mainų programoje“ (angl. ICF’s Reciprocal Peer Coaching Program), kuomet tiek Jūs galite teikti sesijas po visą pasaulį išsibarsčiusiems klientams ir tobulinti ne tik koučingo, bet ir kalbos įgūdžius, o tuo pačiu ir patys būti sesijų klientais ir taip mokytis iš įvarią patirtį turinčių specialistų.
  4. ICF Lietuvoje turi kelis pagrindinius renginius – Tarptautinę konferenciją, Tradicines kasmetines Žiemos ir Vasaros akademijas bei jei yra galimybė, kasmėnesiniai susitikimai, Koučingo savaitė, taip pat organizuoja įvairius susitikimus su užsienio ir nacionaliniais specialistais, leidžiančiais kelti kvalifikaciją, pasidalinti patirtimi ir daug ko naujo sužinoti. Šiuose visuose renginiuose ICF nariai dalyvauja už ženkliai mažesnę kainą arba nemokamai, o taip pat gauna CCEU (tęstinio tobulėjimo) pažymėjimus, reikalingus pratęsti akreditacijai.
  5. Priklausydami ICF galite gauti naujausią ir kvalifikuotą informaciją savo asmeniniam tobulėjimui ir mokymams – čia dalinamasi konferencijų medžiaga, straipsniais apie koučingo veikimo principus, teikiamą naudą, informaciją organizacijoms ir pan.
  6. Taip pat ICF duomenų bazėse galite rasti naujausius ir aktualiausius tyrimus apie koučingo situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.
  7. Priklausydami ICF organizacijai turite galimybę dalyvauti viso gyvenimo mokymosi programoje (angl. life long learning) ir nuolat tiek asmeniškai, tiek profesiškai tobulėti!
  8. Ši organizacija teikia galimybę mokytis įvairių kursų, pavyzdžiui, kaip plėsti savo verslą, kaip vesti kokybiškas sesijas Skype programa, kaip plėtoti savo prekybinį ženklą (brand‘ą) ir pan., taip pat – mokytis ir daug visko sužinoti iš patyrusių koučingo specialistų visame pasaulyje (ICF nariams tokie mokymai yra ženkliai pigesni, o kai kurie jų – ir nemokami!
  9. ICF skatina savo narių verslo plėtrą siūlydami galimybę naudotis organizacijos logo ir įgyjant sertifikatą, patvirtinantį baigtus mokymus, suteikia galimybę dalyvauti partnerių programose, siūlo ICF narių „įrankių paketą“ (angl. Member Toolkit), kuriame galima rasti įvairių pagelbėjančių veikloje straipsnių, dokumentų, medžiagos, skaidrių formatų, sutarčių pavyzdžių ir pan. Visa tai nariams – nemokama!
  10. Na, ir galiausiai – jei priklausote ICF ir esate ambicingas bei turite noro lyderiauti – galite tapti vietos padalinio ICF Valdybos nariu ar net vadovu! O savanoriaudami šioje organizacijoje galite dalyvauti jos organizuojamuose renginiuose nemokamai, o tuo pačiu plėsti savo žinias ir pažinčių ratą.

Tad prisijunkite prie didžiausios tarptautinės koučingo specialistų bendruomenės, tapkite jos dalimi ir kartu plėskime koučingo specialistų profesiją, žinias, stiprinkime savo bendruomenę bendraudami bei dalindamiesi.

dr. Aistė Dromantaite (ACC, ICF Lietuva Prezidentė 2017-2018 m.)

Apie autorių

Aiste Dromantaitė

dr. Aistė Dromantaitė, ACC

Daugiau kaip 20+ metų dėstymo, verslo mokymų ir konsultacijų srityje dirbanti akredituota ugdomojo konsultavimo (koučingo) specialistė, psichoterapijos praktikė, sertifikuota MN praktikė, mentorė, įvairių koučingo programų ir mokslo bei populiariųjų straipsnių autorė, vadybos knygų autorė bei bendraautorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.