ICF koučingo specialistai yra mokomi pagal ICF Global akredituotas koučingo mokymų programas.

Daugiau informacijos – ICF Global tinklapyje.

Sužinokite daugiau

Koučingo specialisto sertifikacija – kitas žingsnis profesionalumo link.

01

ACC

 1. ACC (Associate Certified Coach) – pirmasis koučingo sertifikacijos laiptelis. 
  1. Siekiant sertifikacijos, svarbu atkreipti dėmesį, kaip pažymėta baigimo programa – ACTP ar ACSTH. Jos skiriasi išdėstytomis teorijos ir praktikos valandomis.
  2. Egzamino kaina ACTP programą baigusiam ICF Global nariui – 100 USD, ne nariui – 300 USD. ACSTH programą baigusiam ICF Global nariui – kaina 300 USD, ne nariui – 500 USD.
  3. Baigus ACSTH programą, papildomas reikalavimas – 10 val. mentorystės sesijų (angl. Mentor Coach sessions) su ACC, PCC ar MCC lygio koučingo specialistu. Valandas privaloma pateikti prieš egzaminą. Informaciją apie koučingo specialistus Lietuvoje galima rasti www.icf.lt/icf-nariai .
  4. Baigus ACSTH lygio programą, privaloma pateikti vieną audio sesijos įrašą su transkripcija.
  5. Taip pat privalomas pateikti klientų registracijos valandų sąrašas, kurių ACC lygiui turi būti mažiausiai 100 val., iš jų – 75 val. apmokėtos. Mažiausiai 25 val. iš jų turi būti ne senesnės kaip 18 mėn. nuo aplikacijos pateikimo datos. Valandos registruojamos lentelėje su klientų sutikimu.
  6. Užpildžius ir pateikus reikalingą informaciją internetu, dokumentai priimami ir peržiūrimi.  Atsakymas, ACTP programos baigimo atveju, gaunamas per 4 savaites, ACSTH – per 14 savaičių. Jei atsakymas teigiamas, atsiunčiama nuoroda egzaminui ir yra laikomas teorinių žinių patikrinimo testas (CKA, angl. Coach Knowledge Assessment), kuris sudarytas iš ICF Etikos kodekso, pagrindinių kompetencijų testų ir praktikos. Preliminarius egzamino rezultatus galima pamatyti iš karto užbaigus testą. Sertifikatas, patvirtinantis sertifikacijos lygį, atsiunčiamas per kelias savaites el. paštu.

  Užpildytos ACTP formos pavyzdį (anglų kalba) galima rasti čia. Informacija apie ACSTH egzaminus  (taip pat anglų kalba) galima rasti čia.

02

PCC

PCC (Professional Certified Coach) – kelias į profesionalumąPCC kelias yra gana panašus, priklausantis nuo baigtos  programos – ACTP ar ACSTH.ACTP programos baigimo atveju:

 1. surinkta 500 val. klientų (450 val. turi būti apmokėtos). Mažiausiai 50 val. turi būti ne senesnės, kaip 18 mėnesių nuo aplikacijos pateikimo;
 2.  laikomas egzaminas (CKA). Egzamino kaina – 300 USD ICF Global nariams ir 500 USD ne nariams.

ACSTH programos baigimo atveju:

 1. 125 val. teorinė programos baigimas;
 2. per 3 paskutinius mėn. surinkta 10 val. mentorystės sesijų su PCC ar MCC lygio koučingo specialistu;
 3. surinkta 500 val.,iš jų – 450 val. apmokėtos, sesijų. Mažiausiai 50 val. turi būti pasiektos ne seniau, kaip per 18 mėn. nuo aplikacijos pateikimo;
 4. pateikiami du koučingo sesijų garso įrašai ir sesijų transkripcijos;
 5.  laikomas egzaminas (CKA).  Egzamino kaina – 575 USD ICF Global nariams ir 775 USD ne nariams;

Informacija apie PCC egzaminus: https://coachfederation.org/icf-credential/pcc-paths .

03

MCC

MCC yra aukščiausias ICF koučingo specialisto sertifikacijos lygmuo, kurį pasiekti galima tik turint galiojančią PCC sertifikaciją. Reikalavimai jai gauti yra tokie:

 1. 200 val. specifinių konkrečių mokymų;
 2. per 3 paskutinius mėn. surinkta 10 val. mentorystės. Mentorius MCC lygio, kurio sertifikacija aktyvi. Mentorius negali būti tas pats žmogus, kuris dalyvavo, gaunant ankstesnę sertifikaciją, t.y., turi būti pasirinktas kitas koučingo specialistas;
 3. surinkta mažiausiai 2500 val., 2250 iš jų apmokėtos, mažiausiai su 35 klientais;
 4. Pateikiami du koučingo sesijų garso įrašai su transkripcijomis;
 5. laikomas egzaminas (CKA). Kaina ICF Global nariams – 575 USD, ne nariams – 775 USD.

Informacija apie MCC egzaminus: https://coachfederation.org/icf-credential/mcc-path .