Patarimai kaip susitarti dėl abipusio koučingo užsiėmimų, bei teikti grįžtamąjį ryšį.

Registruokitės abipusio koučingo ciklui > >

Susitarkite ir susiplanuokite užsiėmimus

Gavę el. laišką su jums priskirtų koučingo specialisto ir kliento rolėse esančių partnerių kontaktais, nedelskite ir susisiekite su kiekvienu iš jų. Susisiekimą inicijuoti turėtų klientas, t. y. esantysis kliento rolėje. Tačiau koučingo specialisto rolėje esantis, negavęs iniciatyvinio laiško/žinutės/skambučio, pasinaudoja turimais kontaktais ir pats susisiekia su savo klientu. Susitarkite tarpusavyje dėl užsiėmimų laikų. Primename, kad ciklo trukmė – 2 mėnesiai. Planuodami laiką, nepamirškite skirti laiko ir grįžtamajam ryšiui iš karto po užsiėmimo.

Tardamiesi dėl užsiėmimo, susitarkite kokias priemones naudosite. Keletas pavyzdžių: Zoom, Google meets, Facebook messenger, Whereby. Jei planuojate įrašyti užsiėmimą – pasidomėkite ar pasirinkta priemonė ir jos abonementinis planas suteikia tokią funkciją (Zoom, Whereby nemokami planai šią funkciją turi).

Zoom Google meets Whereby

Sudalyvaukite

Jei nutiktų taip, kad pasikeis jūsų planai, būtinai informuokite kolegą (el. laišku ar kitą bendravimo priemone, kurią naudojote užsiėmimų laikams susiderinti), likus bent parai laiko iki sutarto užsiėmimo laiko. Suprantame, kad gali taip nutikti ir iš anksto neteisime, tačiau netoleruosime atvejų, kai paliksite kolegą nežinioje ir laukiančio, kol prisijungsite į užsiėmimą. Pasiliekame sau teisę, nebepriimti dalyvių į kitus abipusio koučingo ciklus, jei tokios situacijos kartosis. Kviečiame drąsiai dalintis su mumis apie tokius atsitikimus (kontaktai šio straipsnio apačioje).

Užsiėmimai

Rekomenduojama užsiėmimo sesijos trukmė 30-60 min. Standartinė koučingo sesijų trukmė 60 min.. Jei bendrai sutariama dėl sesijų po 30 min. ar 45 min. trukmės, atitinkamai turėtų padidėti ir tokių sesijų skaičius, kad bendra pravestų sesijų trukmė sudarytų 180 min. (3 x 60 min). Galimi pasirinkimo variantai 3 x 60 , 4 x 45 arba 6 x 30. Jei siekiate ACC akreditacijos, primename, kad įrašas turi būti ne ilgesnis nei 60 min.

Jei esate koučingo specialisto rolėje nepamirškite sudaryti jums įprasto kontrakto su klientu. Taip pat, gaukite sutikimą naudoti kliento kontaktus, jei planuojate įtraukti šią sesiją į sesijų žurnalą (primename, kad ICF akreditacijos suteikimo proceso metu gali paprašyti suteiktų koučingo sesijų valandų žurnalo).

Grįžtamasis ryšys

Viena iš didžiausių naudų, kurią gali teikti abipusio koučingo užsiėmimai  – tai konstruktyvus grįžtamasis ryšys. Kviečiame jus abu, ir kliento, ir koučingo specialisto rolėje buvusius pasidalinti juo. Rekomenduojame tai daryti iš karto po užsiėmimo.

Patarimas: Kliento rolėje esantysis duodamas grįžtamąjį ryšį, pradeda nuo stiprybių įvardinimo, kas sekėsi labai gerai, o tada pasiūlo augimo vietas, kas galėjo būti geriau. Pvz. : „Jei užduotum trumpesnius klausimus, tuomet aš geriau suprasčiau, ko tiksliai klausi. “ arba „Jei po klausimo apie savijautą, būtų buvusi ilgesnė tylos pauzė, aš jausčiausi labiau pasiruošęs atsakyti nuoširdžiai ir atvirai“.

Grįžtamojo ryšio anketos

Palengvinimui, pateikiame du grįžtamojo ryšio anketų pavyzdžius:

Pasirinkite, ir nuspręskite, su kokiomis konkrečiomis kompetencijomis norite darbuotis užsiėmimų metu. Prieš užsiėmimo pradžią pasidalinkite formą su savo koučingo kolega. Tokiu būdu jis ar ji žinos, į ką atkreipti dėmesį, ir taip sulauksite efektyvesnio ir tikslingesnio grįžtamojo ryšio būtent toms kompetencijoms, kuriose norite save ugdyti. Beje, norime pabrėžti, kad grįžtamasis ryšys skirtas tik jums, ir jūsų porininkui. Jokiu būdu, nesidalinkite juo už programos ribų, t.y. laikykitės etikos kodekso.

  • Bendro pobūdžio grįžtamojo ryšio anketa kaip koučingo sesijos metu jaučiasi klientas, kaip vertina koučingo specialisto darbą (paruošta naudojantis Tomo Misiukonio knyga „Koučingo technikos • Praktiški patarimai, kaip augti ir tobulėti kitiems“)

Daugiau informacijos apie patį grįžtamojo ryšio teikimo procesą galite rasti čia.

Ciklo pabaigoje prašysime jūsų užpildyti trumpą, vos kelių minučių grįžtamojo ryšio anketą apie programą. Siekiame jums suteikti kuo geresnę ir kokybiškesnę patirtį. Kiekviena pastaba ir patarimas labai laukiami. Teigiamas atsiliepimas taip pat.

Taigi trumpai…

  • Susitarkite užsiėmimų laikus.
  • Susitarkite dėl naudojamų priemonių.
  • Pasiruoškite ir pasidalinkite savo grįžtamojo ryšio anketa.
  • Sudalyvaukite užsiėmime.
  • Suteikite/gaukite grįžtamąjį ryšį.
  • Pasižymėkite sesijų žurnale, kad užsiėmimas apmokėtas Abipusio koučingo principu.
  • Ciklo pabaigoje prašome  užpildyti grįžtamojo ryšio anketą apie dalyvavimą šioje programoje.
Registruokitės abipusio koučingo ciklui > >

Jei turite, kuo pasidžiaugti, pastabų ar klausimų – nedelskite, rašykite mums

peer-coaching@icf.lt